www.vwturk.com Volkswagen dünyasından güncel haberler, modeller ve galeriler.
www.seatturk.com Seat dünyasından güncel haberler, modeller ve galeriler.
www.auditurk.com Audi dünyasından güncel haberler, modeller ve galeriler.
SKODA TURK | Türkiye’nin Skoda Portalı|info@skodaturk.com

Portfolio

/Portfolio/

Skoda Octavia

Sportif ruhlu zarafet

Hayranlık, nadir olduğu kadar keyiflidir de. Hayran olunacak bir otomobil yaratmak için, her şeyi değiştirmeye gerek yoktur. Bazen küçük dokunuşlar mükemmelliğe giden en kısa yoldur. Škoda Octavia, zamanın ötesinde tasarımı, minimalist lüks anlayışı ile sizleri her ayrıntıda güzelliği aramaya davet ediyor.

Style bej
Adından da anlaşılacağı gibi, Style bej kabin içinde kumaş döşemeler, ön panel ve tavan kaplaması bej renktir. Kapılar ve orta konsolda Style dekorlar, opsiyonel olarak da Ahşap süslemeler mevcuttur. Tam deri, Alkantara/deri veya kumaş/deri koltuk seçimi yapabilirsiniz. Spor koltuk seçimi de mevcuttur.

Orijinal Aksesuarlar

Her Octavia sahibi farklı şeylere önem verir – işte ŠKODA Orijinal Aksesuarları yelpazesi tam burada devreye girer. Bunlarla, – otomobilinize daha sportif bir görünüm veren, konforunu vurgulayan veya taşıma kapasitesini artıran alaşımlı jantlar veya dekoratif folyolar gibi – otomobilinizin sizin için önemli olan özelliklerini vurgulayabilirsiniz. ŠKODA Orijinal Aksesuarları standart ve ekstra donanımın genişletilmiş bir yelpazesidir ve ŠKODA AUTO tarafından onaylanmıştır.

Rapid Spaceback

Dinamik ŠKODA tasarımının özgün yorumu

ŠKODA, Rapid Spaceback sizi, ilk görüşte tutkuyla bağlanacağınız bir otomobil deneyimine davet ediyor. Sportif ve çekici tasarımıyla ŠKODA tasarım felsefesinin tüm elementlerini üzerinde taşıyan Rapid Spaceback, duyguları harekete geçiren dinamizmi ile tüm dikkatleri üzerine çekecek. Krom kaplı ön ızgara, karakteristik bir görünüm sunarken, ön tamponun altındaki spoiler, Rapid Spaceback’in sportif görünüşünü tamamlamaktadır. Aracın yan tasarımının belirgin öğlerinden olan omuz çizgisi ile Rapid Spaceback’in agresifliğini vurgulanırken, arka bölümdeki keskin ve net yüzeyler otomobilin her yönden görsel mükemmelliğe ulaşmasını sağlamıştır.

Genel Tasarım

Rapid Spaceback, ŠKODA markası için yeni bir tasarım stili getirirken taze ve görsel açıdan çekici bir bütünlük sunuyor. Ön ızgaranın krom çerçevesinin üzerinde, ŠKODA logosu belirgin bir şekilde öne çıkarken, ön farlar tasarımın bütünlüğünü sağlamaktadır.

Aynı şekilde spoyler, entegre sis lambalarıyla birlikte aracın yarattığı sağlamlık ve genişlik algısını oluştururken Rapid Spaceback’in yan yüzü, zarif ve sade duruşuyla aracın kompakt tasarımını vurgulayan dinamik çizgilerini öne çıkartıyor.

İç Mekan Detayları
Donanım seviyesine bağlı olarak, Siyah&Gri, Siyah&Bej veya Siyah-Siyah döşemeleri ve kaplamaları tercih edebilirsiniz. Ambition ve Elegance donanım seçeneklerinde ise bu üç kombinasyona dört dekoratif kaplama seçeneğinden biri ile kombine edebilirsiniz.

Rapid Spaceback’in tüm koltukları, ergonomik, yüksek süratlerde sportif sürüşlerde sürücüyü ve yolcuyu virajlarda sabit tutan yüksek yan dolgularla birlikte sunmaktadır.

Skoda Rapid

ŠKODA stili sedan

Rapid, ŠKODA markası için yeni bir tasarım stili getiriyor, taze ve görsel açıdan çekici bir konfigürasyon sunuyor. Farlar ızgaraya bütünleştirilirken, görsel olarak aracı genişleten birleşik bir tasarım dili oluşturuldu.
Rapid, zarif, sade ve aracın kompakt tasarımını vurgulayan dinamik çizgileriyle görenleri etkisi altına alıyor. Aracın dinamizmi ve sağlamlığı, arkadan bakıldığında bile hissedilirken, bir başka dikkat çekici detay da plaka bölümünün her iki tarafında da yer alan keskin kenarlı çizgileridir.

Farklı bir sedan
Rapid, görsel olarak bir sedanın çekici çizgileri ile bir station hacthback genişliğini birleştirerek, ŠKODA’nın yeni tasarım dilini ortaya koymaktadır. Her bir detay ise ayrı ayrı mükemmelleştirilmiştir: dengeli oranlar, sade ve temiz yüzeyler ile belirgin şekilde çizilmiş hatlar Rapid’in çekiciliğinin başlıca unsurlarındandır.

Skoda Fabia

Ön Tasarım

Otomobilin önü, ızgaranın duru geometrik biçimi, kaputun eğimli ön ucundaki ŠKODA logosu ve farların kristalimsi tasarımı da dahil, yeni ŠKODA tasarım dilinin temel unsurlarını bünyesinde toplamaktadır. Burnun yol görüş açısına göre monte edilmiş gümüş logo, yatay çizgileri vurgulayan özgün bir genel tasarımın başlangıç noktasıdır.

Arka Tasarım

ŠKODA Fabia arkadan bakıldığında da güç ve özgüven yaymaktadır. Bagaj kapağı kenarının altındaki yüzeyler açık ve koyu gölgeler arasındaki kontrastı zenginleştiren ve optik bir derinlik veren özgün bir içe doğru (negatif) eğime sahiptir. Diğer tasarım unsurlarının zarif yapısı ve aracın arka görünümünün duru, yatay düzeni ile vurgulanan bir etkidir.

Kokpit Tasarımı

Yeni ŠKODA Fabia’nın ön kumanda paneli, tasarımcıların, diğer şeyler arasında, merkez hava girişlerini daha yukarıya konumlandırıp ön göğüs panelinin üst kısmına daha belirgin konturlar kazandırmalarıyla elde edilen, dinamik bir görünüme sahiptir.