Skoda’nın özellikle gençlere yönelik olarak tasarladığı, markanın kendine özgü pratik çözümleri ve kalitesini, ilk kez bir hatchback otomobilde birleştirdiği yeni Rapid Spaceback Türkiye pazarına sunuldu.

Sportif ve zarif tasarım. 3 kollu, çok fonksiyonlu spor deri direksiyon. Panoramik cam tavan – uzatılmış arka cam. Rapid Spaceback’de ABS’yi (Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi) de kapsayan ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) ve altı adet hava yastığı gibi kapsamlı güvenlik donanımları standart olarak sunulmaktadır. Perde hava yastıkları etkinleştiğinde, önde ve arkada oturan yolcuları potansiyel baş yaralanmalarından korumak için adeta bir güvenlik duvarı oluşturmaktadır. Panoramik cam tavandan arka plakalığa kadar uzanarak benzersiz bir deneyim ve izlenim yaratan cam zeminli Stil Paketi, Rapid Spaceback’in benzersizliğini vurguluyor. Rapid Spaceback’de basit ama gündelik hayatınızı kolaylaştıracak onlarca özellik bulabilirsiniz.

Yakıt deposu kapağına ustaca gizlenmiş olan buz kazıyıcı, telefonunuzu yerleştirebilmeniz için multimedya aygıtı gözü ve sürücü koltuğunun altında bulanan eşya gözü bunlardan sadece bazıları. 1.428 mm genişliğindeki kabin ve geniş arka diz mesafesi ile araç uzun yolculuklarda bile konforlu seyahat etmenizi sağlamaktadır. 384 litrelik bagaj bölmesi hacmi, arka koltuklar yatırıldığında 1349 litre genişliğe ulaşabiliyor. Rapid Spaceback, şasisi, aktarma organları ve gövdesi ile beraber mükemmelleştirilirken, sunduğu teknolojik donanımlarla konforu yeniden keşfedeceksiniz.

CD, MP3 ve SD kart okuyuculu radyo sisteminin yanı sıra, USB ya da 3,5 mm ses jakı aracılığıyla ŠKODA ses sistemine multimedya cihazınızı bağlayabilirsiniz. ŠKODA Rapid Spaceback, sunduğu TSI ve TDI motor seçenekleriyle yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerini bir arada sunmaktadır. Tamamı turboşarjlı motorlarla sununan Rapid Sapceback, tüketim ve emisyon değerlerini daha da azaltmak için Green tec teknolojisinden yararlanmaktadır.

Birçok yönden hızlı Spaceback ŠKODA alıcıları için mükemmel bir örnektir. O bireysellik, doğru miktarda stil ve pratikliğin büyük bir kombinasyonudur.